Popularne

Artykuł

Sprzęt

Jaki toner do drukarki HP? Czy oryginał jest lepszy od zamiennika?

Jaki toner do drukarki HP? Czy oryginał jest lepszy od zamiennika?

Drukarka laserowa jest wygodna w użytkowaniu i mniej awaryjna niż atramentowa. Nie istnieje ryzyko rozlania się tuszu, ponieważ toner to barwnik w postaci proszku umieszczonego w szczelnej obudowie. Kiedy warto zaopatrzyć się w drukarkę laserową? Czym charakteryzują się oryginalne tonery i zamienniki?

Drukarka laserowa – dla kogo?

Drukarka atramentowa jest uniwersalna, ponieważ zapewnia wydruk mono i w kolorze. Tymczasem drukarka laserowa wymaga podjęcia decyzji, którą opcję preferujemy. Do wydruku dużej liczby dokumentów przyda się drukarka laserowa monochromatyczna. Zapewnia wydruk większej liczby stron na minutę niż drukarka atramentowa. Możliwość wydruku w czerni zapewniają m.in. następujące modele drukarek laserowych: HP LaserJet Pro P1102, HP LaserJet Pro M1132, HP LaserJet Pro P1100 i HP LaserJet Pro M1212mfp. Pasuje do nich toner ce285a, czyli HP 85A.

Warto wziąć pod uwagę, że laserowa drukarka kolorowa kosztuje więcej, a na dodatek drukarka atramentowa zapewnia bardziej wyrazisty wydruk zdjęć i wszelkich rysunków oraz grafik, gdzie ważne są detale.

Oryginalne tonery HP 85a – co warto wiedzieć?

Oryginalny toner HP 85a, tak samo jak wszystkie inne tonery, jest oferowany przez producenta drukarek, co oznacza idealne dostosowanie do posiadanego urządzenia. Oryginalne tonery przechodzą przez liczne badania i testy, dzięki czemu ich jakość jest niepodważalna. Zakup materiałów eksploatacyjnych bezpośrednio od producenta zapewnia jakość wydruków na najwyższym poziomie. Wydajność tonera również nie pozostawia wątpliwości. Chociaż toner ce285a nie kosztuje mało, trzeba pamiętać, że pozwala na wydrukowanie 1600 stron. Tusze do drukarek atramentowych kosztują znacznie mniej, ale zwróć uwagę, że umożliwiają wydrukowanie mniejszej liczby stron.

Jeżeli zależy Ci na korzystaniu z drukarki laserowej, przed zakupem sprawdź, ile kosztuje toner do wybranego modelu urządzenia. Niektóre urządzenia są tanie, ale za to koszt eksploatacji może być wygórowany. Cenę HP ce285a możesz sprawdzić na stronie https://www.drukuj24.pl/wklad-laserowy-ce285a-czarny-oryginalny.html, ale możesz też zastanowić się nad obniżeniem kosztów poprzez korzystanie z zamienników.

Zamienniki – tonery od niezależnych producentów

HP toner w wersji oryginalnej stanowi synonim najlepszej jakości i niezawodności, ale jego cena może wydawać się zbyt wysoka. Jeżeli chcesz obniżyć koszty użytkowania drukarki, zastanów się nad zamiennikiem. Zamienniki są produkowane z nowych części tak samo jak oryginały, ale nie pochodzą od producenta drukarek, lecz od dostawcy zewnętrznego. Dostępność różnych marek sprawia, że zamienniki można porównywać między sobą i część z nich jakością będzie bardzo zbliżona do oryginałów.

Wybieraj sprawdzonych producentów, którzy działają na rynku od dłuższego czasu i cieszą się renomą. Zyskasz pewność, że zamiennik tonera HP 85a nie zawiedzie Cię. Wydruki mogą się różnić bardziej w przypadku drukarek kolorowych, ale w przypadku wydruków monochromatycznych zamienniki sprawdzają się doskonale.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *