Popularne

Artykuł

Oprogramowanie

Twój sklep internetowy – razem z PrestaShop!

Twój sklep internetowy – razem z PrestaShop!

Prowadzenie sklepu internetowego jest nie lada sztuką. Nie ze względu na warunki techniczne czy organizacyjne, lecz raczej z uwagi na sposób dotarcia do klienta. Prócz tego, liczy się również nakłonienie użytkownika sieci do kupna akurat naszego towaru. Wówczas cały mechanizm kierowania sklepem e-commerce koncentruje się istotnie na trzech filarach: administracji, reklamie, sprzedaży.

Czego potrzebujemy do założenia sklepu internetowego?

Administrowanie sklepów internetowych może pozornie wydawać się czymś przeznaczonym tylko dla ekspertów IT. Obecnie jednak stanowi rzecz, z którą niemal każdy z łatwością sobie poradzi. Po szybki wdrożeniu jesteśmy w stanie bez większych problemów prowadzić własny sklep i wprowadzić naszą ofertę e-commerce. Korzystając z usług zewnętrznych platform, takich jak dla przykładu PrestaShop z dodatkami od x13.pl, mamy dostęp do najważniejszych potrzebnych narzędzi. Przy nakładzie finansowym zoptymalizowanym do oczekiwań nasz sklep internetowy może zacząć działalność niemal od zaraz.

Sklep internetowy a usługa PrestaShop

Najpopularniejszą platformą do kierowania usługami e-commerce jest obecnie PrestaShop. Stanowi ona rodzaj panelu administracyjnego typu open source działającego na zasadzie funkcji front-end i back-end. Odgrywa kluczową rolę w sprzedaży online, gdzie tak istotne informacje, jak dane klientów, produkty, lista zamówień czy hosting prowadzony jest z jednego, nieskomplikowanego interfejsu – back-endu. Z kolei dostęp do produktów, możliwość płatności, proponowane systemy rabatowe i całościowy katalog oferty jest widoczny dla użytkowników Internetu i naszych potencjalnych klientów (front-end).

Oprogramowanie PrestaShop – czy się opłaca?

PrestaShop powoduje, że strona WWW naszego sklepu jest sprawnie działającym i prostym w obsłudze narzędziem. Mamy możliwość korzystania z gotowych szablonów, co znacząco ułatwia nadanie serwisowi atrakcyjnych walorów estetycznych. Wówczas nie jest wymagana znajomość języka CSS, odpowiedzialnego za formy wizualne treści witryny. W panelu administracyjnym PrestaShop możemy zarządzać towarami oraz ustalać cenę produktów. Oprogramowanie umożliwia także śledzenie procesu dostawy zamówienia.

Innowacyjne rozwiązanie do prowadzenia sklepu internetowego

PrestaShop jest nowatorskim rozwiązaniem istotnie skracającym i ułatwiającym proces założenia własnego sklepu w sieci. Możemy go dostosować do indywidualnych potrzeb zarówno naszych, jak i naszych docelowych klientów. PrestaShop korzysta z uznanych certyfikatów SSL, wobec czego gwarantuje bezpieczeństwo w prowadzeniu małych i dużych sklepów.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *