Popularne

Artykuł

Gadżety

Czym kierować się wybierając trwałe etui na telefon?

Czym kierować się wybierając trwałe etui na telefon?

Dziś niemal każdy posiada własny telefon komórkowy. Te urządzenia zastąpiły nam wiele innych sprzętów i nie służą jedynie do dzwonienia i wysyłania wiadomości. Telefony komórkowe mogą być bardzo zaawansowane technologicznie i cenne, dlatego warto wiedzieć, jak odpowiednio chronić swoje urządzenie, by służyło wiele lat.

Ochrona ekranu

Obecnie większość modeli telefonów posiada ekrany dotykowe. Wyświetlacze potrafią być naprawdę pokaźnych rozmiarów, dlatego warto zainwestować w odpowiednią ochronę. Jedną z możliwości jest folia ochronna, która chroni przed zarysowaniami, ale nie amortyzuje upadków. Dużo lepszym rozwiązaniem jest szkło hartowane, które świetnie sprawdza się przy zarysowaniach i upadkach telefonu. Nie rozpada się na drobne, ostre kawałki, tylko na części o obłych kształtach. Taki rodzaj ochrony jest bardzo popularny i obecnie najskuteczniejszy dla modeli z dotykowym wyświetlaczem.

Etui na telefon- rodzaje

Szkło hartowane nie jest jedynym elementem chroniącym telefon, dodatkowo warto zapatrzyć się w etui. Do najpopularniejszych rodzajów osłonki na obudowę telefonu zalicza się: kieszonki, bumpery i kabury. Kieszonki są typem worków, do których wsadza się telefon, mogą mieć różne wzory i materiały wykonania. Pokrowce bumpery są to gumowe obudowy, które chronią tył i boki telefonu, najczęściej łączy się je ze szkłem hartowanym na ekranie. Połączenie tych dwóch elementów jest świetną ochroną komórki. Przykładem nowoczesnych i estetycznych rozwiązań jest etui Samsung A52. Warto wspomnieć, że wiele sklepów prowadzi obecnie sprzedaż online, więc wybór etui na telefon jest ogromny, dostępne są one np. na https://strefatelefonu.pl/pl/c/Samsung-Galaxy-A52/233.

Skuteczny program antywirusowy

Ochrona telefonu komórkowego dotyczy nie tylko warstwy zewnętrznej. Równie ważna jest troska o zawartość urządzenia. Nic dziwnego, że firmy produkujące oprogramowanie ochronne proponują subskrypcje również na urządzenia mobilne. Ilość witryn w sieci jest ogromna, bardzo łatwo można trafić na niebezpieczne strony, które doprowadzą do wycieku danych z naszego telefonu. Programy antywirusowe chronią nie tylko przed wirusami, ale również przed narzędziami szpiegującymi i złośliwym oprogramowaniem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *