Popularne

Artykuł

Gadżety

Wybór etui na telefon – o czym warto wiedzieć

Wybór etui na telefon – o czym warto wiedzieć

Smartfony dostępne obecnie w sprzedaży nie należą niestety do najtańszych, dlatego też, aby we właściwy sposób zabezpieczyć je przed różnego rodzaju uszkodzeniami, musimy zaopatrzyć się w odpowiednie etui. Na co jednak powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na jego zakup?

Akcesoria służące do ochrony telefonu

W sklepach możemy obecnie zakupić różnego rodzaju akcesoria, które pomogą nam zabezpieczyć nasz telefon np. przed upadkiem. Przed zakupem takiego produktu w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad rodzajem zabezpieczenia naszego smartfona. Największą popularnością obecnie cieszą się przezroczyste pokrowce, które nakładane są na tył telefonu i w skuteczny sposób zabezpieczają również jego boczne krawędzie, jednak nie ochraniają niestety ekranu.

Znacznie lepiej w tym przypadku sprawdzi się futerał nazywany również etui z klapką, który na stałe zabezpiecza tył smartfona, natomiast jeśli chodzi o jego przednią część, to ma ona postać otwieranej klapki. Jeśli chodzi o pozostałe rodzaje etui, to można jeszcze wyróżnić kaburę oraz kieszonkę. Kabura zazwyczaj osłania całe urządzenie i z powodzeniem możemy przymocować ją do paska znajdującego się w spodniach. Z kolei kieszonka zapinana jest najczęściej na rzep i do jej środka wsuwa się telefon, który dzięki temu rozwiązaniu jest dosyć dobrze chroniony.

Materiał na etui

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę podczas zakupu etui jest materiał, z którego zostało ono wykonane. Większość osób zwraca z reguły uwagę wyłącznie na jego wygląd, jednak nie on jest w tym przypadku najważniejszy. Dobre jakościowo etui powinno być przede wszystkim wytrzymałe. W sklepach możemy znaleźć etui, które mogą być wykonane z gumy lub silikonu, ze skóry lub skóropodobnych materiałów, a także z metalu lub plastiku.

Najpopularniejsze jest oczywiście gumowe lub silikonowe np. etui Samsung A71, które charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, jednak dosyć trudno jest je doczyścić i mogą pojawiać się na nich widoczne zarysowania. Etui skórzane bardzo dobrze ochrania telefon w razie upadku, jednak musi ono być wykonane z naturalnej skóry, ponieważ wszystkie skóropodobne materiały są cienkie, przez co bardzo szybko się niszczą. Etui metalowe jest najbardziej wytrzymałe ze wszystkich materiałów, jednak w parze z jakością idzie tutaj wysoka cena. Z kolei etui plastikowe, jeśli jest dobrze dobrane i sztywne to świetnie radzi sobie z ochroną telefonu np. etui Samsung S20 bardzo dobrze chroni telefon podczas upadku i jest dosyć tanie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *