Popularne

Artykuł

Biznes

Maszyna do pakowania słodyczy to inwestycja, która szybko przemieni się w zysk

Maszyna do pakowania słodyczy to inwestycja, która szybko przemieni się w zysk

O tym, że nastała moda na automatyzację w przemyśle, nie trzeba już nikogo przekonywać. Jak wynika z raportu Digi Index z 2020 roku, przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z zalet, które przynosi cyfryzacja i digitalizacja procesów produkcyjnych. Jednym z takich rozwiązań jest maszyna do pakowania stosowana w fabryce słodyczy – sprawdź, jakie korzyści może przynieść każdemu przedsiębiorstwu, zarówno małym przetwórniom, jak i międzynarodowym, dużym markom.

Problemy przemysłu cukierniczego a maszyna do pakowania

Dużym wyzwaniem w przemyśle cukierniczym dla nowoczesnych systemów automatyzacji i robotów zastępujących żmudne, powtarzalne zadania jest konieczność wykonywania zróżnicowanych ruchów. Ponadto manewry te muszą być zestrojone z innymi systemami, a także wykazywać się koordynacją przy dużej prędkości pracy.

Maszyna do pakowania słodyczy powinna również być wyposażone w czujniki, które będą zapewniały wgląd w status procesu i dostarczały konkretnych informacji o awariach, jeszcze przed ich wystąpieniem. Dzięki temu można precyzyjnie zaplanować czas postoju i oddelegować pracowników do innych działów, a tym samym zapobiec kosztownym konsekwencjom chaosu w procesie produkcyjnym.

Korzyści płynące z zainwestowania w maszynę pakującą

Maszyna do pakowania LRM DUO, która powstała z połączenia kompetencji i doświadczeń pionierów automatyzacji – firmy Balluff oraz LoeschPack, spełnia powyższe wymagania. Robot przeznaczony jest do obsługi opakowań grupowych gum do żucia i czekolad z szybkością 200 szt./min, a także pojedynczych listków gum do żucia czy tabliczek czekolady.

–  Atrakcyjna konstrukcja, wysoka funkcjonalność, kompaktowy rozmiar i łatwa obsługa – są to cechy, które przykuwały naszą uwagę od samego początku. Dzięki czasowi cyklu wynoszącemu 2,5 ms koncentratory (w wersji bez funkcji diagnostycznej) świetnie współpracują z urządzeniem nadrzędnym Siemens, którego czas cyklu wynosi 5 ms. – stwierdza Ulrich Hausner, zastępca kierownika ds. projektowania układów elektrycznych, dodaje:

– Współpraca między różnymi urządzeniami IO-Link, nawet jeśli pochodzą one od różnych producentów, przebiega bez zakłóceń. Standard IO-Link w bieżącej wersji gwarantuje wysoki poziom interoperacyjności.

maszyna do pakowania Balluff
Maszyna do pakowania firmy Balluff

Maszyna do pakowania od Balluff – myśl z rozmachem

Oferowana maszyna pakująca odznacza się najwyższymi parametrami w kwestii:

  • bezpieczeństwa,
  • łatwości obsługi,
  • niezawodności technicznej,
  • wielofunkcyjności.

W dodatku robot ma mały rozmiar, dlatego doskonale sprawdzi się również w halach produkcyjnych o ograniczonej powierzchni. Nowe standardy komunikacji zapewniają dużą oszczędność czasu, co pozwala zatrudnionym specjalistom skupić się na bardziej wymagających, strategicznych działaniach.

Nie trać okazji do bycia konkurencyjnym, zainwestuj w nowe technologie, takie jak maszyna do pakowania, które wzniosą procesy produkcyjne na wyżyny wydajności. W

Więcej rozwiązań znajdziesz na stronie innovatingautomation.pl.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *