Popularne

Artykuł

Biznes

Biuro coworkingowe – jak szukać odpowiedniego?

Biuro coworkingowe – jak szukać odpowiedniego?

Wynajem określonej przestrzeni służącej do pracy od kilku lat cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Możliwość wykonywania obowiązków służbowych w obecności innych osób wpływa pozytywnie na motywację oraz służy zacieśnianiu więzów pomiędzy współpracownikami. Dodatkową zaletą wynajmowania biura coworkingowego we Wrocławiu lub innym dużym mieście, jest jego bezkonkurencyjna cena. Korzystanie z dedykowanej powierzchni biurowej oferowanej przez biura nieruchomości lub osoby prywatne często sięga zawrotnych kwot, które są nieosiągalne dla początkujących firm oraz freelancerów. W odpowiedzi na ich potrzeby powstały biura coworkingowe. Jak szukać odpowiedniego biura serwisowanego spełniającego potrzeby Twoje oraz Twoich pracowników? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!

Na czym polega coworking?

Przez wybuch pandemii w 2020 roku wiele firm zdecydowało się na przejście w tryb pracy zdalnej. Dla niektórych przedsiębiorstw zmiana zaszła naturalnie i okazało się, że miejsce wykonywania obowiązków służbowych nie ma dla nich większego znaczenia. Jednak nie dla wszystkich praca w pełnym wymiarze z domu okazała się dobrym rozwiązaniem. Pracownicy często zgłaszali poczucie osamotnienia i braku przynależności do zespołu. Kolejnym wyzwaniem był brak miejsca do pracy. Nie każdy był w stanie wygospodarować miejsce w mieszkaniu na biurko, czy przestrzeń, w której żaden z domowników nie przeszkadzałby mu podczas wykonywania obowiązków.

Pandemia ustąpiła, ludzie poczuli się bezpieczniej i pracodawcy stanęli przed dylematem – wrócić do biura, którego czynsz pochłaniał ogromną część dochodów, czy wbrew woli wielu pracowników, pozostać w trybie zdalnym? Okazało się, że idealnym rozwiązaniem jest biuro coworkingowe, czyli przestrzeń do wspólnej pracy. Idea jest prosta – wybierz liczbę biurek i płać tylko i wyłącznie za realne potrzeby Twojej firmy oraz pracowników. Część osób woli pracować z domu, a pozostali preferują pracę z biura? Z biurem coworkingowym możesz zadowolić każdą z tych grup, oszczędzając przy tym zawrotne kwoty na wynajmie!

Jak znaleźć biuro coworkingowe?

W jaki sposób wybrać biuro coworkingowe we Wrocławiu lub innym dużym mieście, które będzie spełniać potrzeby Twojej firmy? Przede wszystkim zwróć uwagę na jego lokalizację. Nie bez przyczyny w artykule pojawia się kwestia większych aglomeracji. Duże miasta w Polsce wyróżniają się nie tylko renomą, ale również dobrą siatką połączeń z pozostałymi, często mniejszymi, miejscowościami. Taki wybór ułatwia dojazd do biura osobom spoza metropolii. Dodatkowo biura coworkingowe wyróżniają się atrakcyjnymi adresami w centrum – możliwość posługiwania się taką lokalizacją z pewnością zrobi wrażenie na Twoich klientach i przyszłych partnerach biznesowych. Wrocław, Kraków czy Warszawa to doskonałe lokalizację dla przedsiębiorstw, które chcą być w zasięgu największych i najbardziej znanych klientów.

Jeśli wiesz już, w którym mieście chcesz wynająć biuro coworkingowe, zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz od takiego miejsca. W związku z rosnącą popularnością tego rozwiązania, wiele biur serwisowanych dopasowuje swoją ofertę do oczekiwań klienta. Potrzebujesz profesjonalnej obsługi Twoi gości, którzy pojawiają się na spotkaniach biznesowych? Twoi pracownicy chcą korzystać z ekspresu, lodówki i innych urządzeń dostępnych w kuchni? Wiesz, że w Twojej firmie istnieje potrzeba spotkań w osobnym pomieszczeniu? Zanim podpiszesz umowę z biurem coworkingowym, porozmawiaj z osobą odpowiedzialną za kontakt z klientem. Z pewnością ustalicie ofertę, która spełni potrzeby Twoje oraz Twoich pracowników.

Z usług biur coworkingowych korzystają nie tylko małe firmy i freelancerzy. To również świetna opcja dla dużych, często międzynarodowych, przedsiębiorstw, które chcą otworzyć filię w nowym mieście. Korzystanie z biura coworkingowego pozwala nie tylko skutecznie zaoszczędzić na ogromnych kwotach związanych z wynajmem przestrzeni biurowych, ale również stanowi doskonałe rozwiązanie otwierające nowe możliwości dla wszystkich firm.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *