Popularne

Artykuł

Sprzęt

Wymiana wyświetlacza Samsung od podszewki

Wymiana wyświetlacza Samsung od podszewki

Poważnie uszkodzony wyświetlacz Samsung M51, który uniemożliwia normalne korzystanie z urządzenia, to oczywiście poważna sprawa, ale nie wymaga od nas zakupu zupełnie nowego smartfona. Dobre telefony są drogie, a Samsungi słyną ze swojej niezawodności, dlatego zdecydowanie lepiej jest zdecydować się na naprawę. Jednakże wiele punktów naprawczych oferuje tańsze zamienniki wyświetlaczy, które mimo niższej ceny nie mają sobą nic do zaoferowania. Są zdecydowanie mniej trwałe, mają gorsze kolory i w zestawieniu z oryginałem po prostu wypadają marnie.

Skąd wziąć nowy ekran?

Część bardziej profesjonalnych serwisów GSM oferuje Samsung M51 wyświetlacz sprowadzony od producenta, ale niestety są one w mniejszości, szczególnie w małych miejscowościach. Na życzenie oczywiście mogą część sprowadzić, ale znacznie podnosi to nie tylko cenę usługi, ale również czas oczekiwania na naprawienie urządzenia. Dlatego w większości przypadków najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne kupienie ekranu w fachowym serwisie online, gdzie mamy gwarancję uzyskania firmowego podzespołu i najlepszej ceny.

Zakup powinien obejmować wyświetlacz Samsung M51 razem z digitizerem, wierzchnią szybką oraz wibracją oraz taśmą od bocznych przycisków. W zestawie powinniśmy znaleźć nawet folię ochronną, co sprawia, że taki nabytek jest bardzo opłacalny. Taki zestaw jest już gotowy do montażu i koszt robocizny w serwisie GSM powinna wynieść co najwyżej kilkadziesiąt złotych.

Lepiej chronić niż naprawiać

Dlatego kiedy już kupimy nowy Samsung M51 wyświetlacz, zadbajmy o to, żeby więcej nie ulegał uszkodzeniom. Zabezpieczmy go porządną folią ochronną, a najlepiej porządnym szkłem hartowanym, które w znacznej mierze ukróci możliwość zarysowania lub silniejszego zniszczenia ekranu. Na rynku dostępne są szkła o twardości 1H do 9H. Najlepiej wybierać te o najwyższych wskaźnikach oraz o zaokrąglonych, dopasowanych do kształtu urządzenia brzegach, ponieważ to one są w stanie w sposób najpewniejszy ochronić naszego smartfona.

Żeby zabezpieczyć wyświetlacz Samsung M51 w jeszcze większym stopniu, warto zaopatrzyć się w etui. Najlepszy efekt dają te zabudowane i zamykane na klapkę, ale wielu osobom nie podoba się takie rozwiązanie. W tej sytuacji najlepiej jest kupić gumowy pokrowiec, który może być nawet zupełnie przezroczysty. Ważne, żeby jego brzegi wystawały  odrobinę powyżej ekranu, żeby ich działanie w razie upuszczenia telefonu na pewno było skuteczne. Tego rodzaju etui to koszt zaledwie kilku złotych, a może oszczędzić nam na przyszłość poważniejszych wydatków.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *