Popularne

Artykuł

Marketing internetowy

Najważniejsze trendy SEO w 2022 roku – co warto wiedzieć?

Najważniejsze trendy SEO w 2022 roku – co warto wiedzieć?

Wraz ze zmianą roku nadeszła zmiana trendów w SEO. Wyszukiwania, które kiedyś wynosiły stronę na pierwsze miejsce w pozycjonowaniu organicznym dziś mogą nie przynosić takich samych efektów. Dostosowanie się do nowych trendów jest kluczowe w sprawnym funkcjonowaniu strony. Nie od dziś wiadomo, że internauci zwykle klikają jedynie w witryny o najwyższej pozycji. Dlatego trzeba stale ewoluować i zgłębiać nowe kierunki branży.

SEO głównie dla użytkowników, a nie tylko robotów

SEO jest istotne nie tylko dla robotów, ale również dla ludzi. Cytując miliardera Billa Gates’a- „Content is King”. Znaczenie jakości tekstów wciąż króluje w 2022, bez zmian. Czasy, gdzie treść nie była istotna dawno temu odeszły w zapomnienie. Jakość contentu, tworzenie autorytetu eksperta oraz profesjonalny język mają ogromne znaczenie. Statystyki jasno wskazują, że użytkownicy chętniej sięgają po treści o wysokiej wartości merytorycznej.

Połączenie SEO i UX

W 2022 roku UX nabiera ważniejszego znaczenia. Innymi słowy doświadczenia użytkownika mają mieć znaczenie większy wpływ na SEO. Co składa się na SXO? SEO+UX= SXO. Obecnie branymi parametrami pod uwagę są:

  • szybkość ładowania strony
  • poziom zabezpieczeń
  • brak irytujących reklam
  • zakres renderowanej treści
  • skumulowane przesunięcie układu

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule https://obtk.pl/sxo-jak-skutecznie-polaczyc-seo-i-ux/.

Responsywność i urządzenia mobilne

Od dłuższego czasu można zaobserwować wzrost ilości użytkowników korzystających z telefonów. Obecnie statystyki wskazują, że większość zakupów przez Internet dokonuje się za pomocą urządzeń mobilnych. Z tego powodu optymalizacja strony pod „mobilki” ma szczególne znaczenie dla użytkowników. Responsywność strony w dużym stopniu wpływa na pozycję w wyszukiwaniu.

Content nie traci na istotności

Zastosowanie w 2022 roku popularnego systemu E-A-T w dalszym ciągu przynosi najoptymalniejsze efekty. Oznacza to tyle, że jakość treści przekłada się ponad ilość. Strony, aby znaleźć się na wysokim miejscu w wyszukiwaniu organicznym muszą być tworzone według określonego schematu. Zakłada on, iż najlepiej w SEO wypadną witryny korzystające ze sprawdzonych źródeł, konstruujących treści o jakości specjalistycznej i wzbudzające zaufanie Internautów.

System E-A-T to zapewnienie dla użytkownika, że treść którą czyta jest rzeczywiście wartościowa.

Podsumowanie

Reasumując, rok 2022 w SEO stawia na funkcjonalność i wygodę użytkowania. Najlepszymi wynikami będą mogły pochwalić się strony dostosowane pod wszystkie urządzenia. Dominacja smartfonów przekłada się w dużym stopniu na istotność rosponsywności witryny. Znaczenie ma czy użytkownik jest bombardowany reklamami całoekranowymi, czy nieinwazyjnymi. Szczególną wartość w dalszym ciągu ma jakość contentu. Wyszukiwarki starają się ułatwić poszukiwanie oryginalnych i eksperckich treści. Promują bezpieczne witryny, które mogą pochwalić się najszybszym działaniem. Faworyzowanie przyjaźniejszych dla Internautów treści w 2022 roku ma jeszcze większe znaczenie, niż w ubiegłych latach. Ofertę skutecznego pozycjonowania można zobaczyć na stronie https://obtk.pl/seo/.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *