Popularne

Artykuł

Finanse

W czym pożyczki pozabankowe są lepsze od kredytów gotówkowych?

W czym pożyczki pozabankowe są lepsze od kredytów gotówkowych?

Osoby, które stoją przed decyzją o pożyczce, mają do wyboru kilka różnych opcji. Mogą zdecydować się na klasyczny kredyt gotówkowy, który udostępniają banki i inne instytucje finansowe lub sięgnąć po nowoczesną pożyczkę pozabankową udzielaną przez firmy specjalizujące się w pożyczkach gotówkowych. Oba te rozwiązania mają całkowicie odmienną specyfikę i charakter oraz są skierowane do różnych grup odbiorców. Kiedy warto sięgnąć po pożyczkę z banku, a kiedy bardziej opłaca się zaciągnąć chwilówkę?

Pożyczki bankowe – na co należy być przygotowanym?

Tradycyjne pożyczki bankowe posiadają niezmienny od wielu lat charakter. Są udzielane przez banki lub zbliżone do nich pod względem funkcjonowania instytucje finansowe i mogą mieć różne zastosowanie. Mogą także opiewać na bardzo różne kwoty – są zazwyczaj przyznawane od 500 zł wzwyż. Górną granicę trudno jednoznacznie wskazać, gdyż wysokość pożyczki zależy od konkretnego celu, zdolności kredytowej klienta oraz polityki banku. Im wyższa kwota pożyczki, na tym więcej formalności muszą być przygotowani klienci.

Banki udzielają swojego wsparcia finansowego wybranych, starannie zweryfikowanym pod względem zdolności kredytowej osobom. Są to najczęściej ich stali klienci, czyli osoby, które posiadają w danym banku konto lub w przeszłości korzystali z jego usług na różnych polach. Zanim bank przyjmie wniosek o pożyczkę, wymaga dołączenia do niego szeregu dokumentów, w tym zaświadczenia o dochodach, umowy o pracę, oświadczenia o składzie rodziny i wielu innych. Do uzyskania niektórych pożyczek potrzebne mogą być także poręczenia osób trzecich, o które również musi zatroszczyć się klient we własnym zakresie. Tak złożone i skomplikowane procedury wpływają także na tempo wydania decyzji, na którą zazwyczaj czeka się kilkanaście dni.

Szybkie pożyczki pozabankowe – doskonała alternatywa dla oferty banków?

Nie ma się więc co dziwić, że coraz więcej osób poszukuje sprawdzonej alternatywy dla pożyczek bankowych. Znajdują ją w pożyczkach pozabankowych udzielanych przez niezależne od banków firmy pożyczkowe. Pożyczki pozabankowe to nowoczesne produkty finansowe, o które możemy ubiegać się bez wychodzenia z domu, 24/7 – wystarczy dostęp do internetu, dowód osobisty i 5 min. potrzebnych na wypełnienie wniosku i jego przesłanie do wybranej firmy. Decyzja pożyczkowa zostanie wydana w przeciągu kilku-kilkunastu minut, a wnioskowana kwota od razu przesłana na konto klienta, który będzie mógł przeznaczyć ją na dowolny cel.

Firmy pożyczkowe oferują pożyczki pozabankowe w wysokości od 200 do 15 000 zł, których spłaty dokonuje się w jednej wygodnej racie, również online. Okres spłaty zobowiązania wynosi zazwyczaj od 10 do 30 dni. Nowi klienci mogą ponadto liczyć na niezwykle atrakcyjne warunki finansowania – pierwsza pożyczka do 2000 zł jest udzielana całkowicie za darmo, co pozwala uniknąć dodatkowych kosztów w postaci oprocentowania, prowizji, ubezpieczenia i innych opłat, zawsze doliczanych do zwykłych pożyczek bankowych. Stali klienci otrzymują natomiast dostęp do atrakcyjnych zniżek i rabatów na kolejne pożyczki, co pozwala w razie potrzeby skorzystać z oferty chwilówek bez nadmiernego obciążenia domowego budżetu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *