Popularne

Artykuł

Biznes

Prowadzenie działalności gospodarczej w 2022 roku – warto to zrobić!

Prowadzenie działalności gospodarczej w 2022 roku – warto to zrobić!

Rok 2022 to z wielu powodów trudny czas dla przedsiębiorców. Z jednej strony pojawiają się problemy z postępującą inflacją, a co za tym idzie, z wyższymi kosztami pozyskiwania wszelkich surowców czy prośbami pracowników o podwyżki. Z drugiej strony natomiast pozostają wszelkie nowelizacje przepisów podatkowych. Jak być z nimi na bieżąco i nie przeoczyć terminów zobowiązań koniecznych do zapłaty, a których niedotrzymanie skutkuje stratami finansowymi w postaci doliczanych odsetek? W tym celu opłaca się skorzystać z fachowego doradztwa podatkowego.

Czym jest withholding tax?

Pomimo faktu, że obowiązujące przepisy podatkowe są ogólnodostępne, wiele osób ma problem z ich dogłębnym zrozumieniem oraz zastosowaniem w życiu. Sprawa komplikuje się również wtedy, kiedy w ustawach pojawiają się wyjątki, które dotyczą tylko określonych grup płatników. Wiele osób zastanawia się, czym jest funkcjonujący pod angielską nazwą withholding tax, czyli podatek u źródła. Otóż, to rodzaj ryczałtowego podatku dochodowego, który stosowany jest z tytułu należności za usługi niematerialne w przypadku płatności zagranicznych. Ile wynosi to zobowiązanie, kto powinien je płacić oraz czy można się od niego uwolnić? Na tego typu pytania chętnie odpowie ekspert w zakresie przepisów podatkowych, który szczegółowo przeanalizuje sytuację konkretnego płatnika.

Co można zyskać, korzystając z doradztwa podatkowego?

Czym skutkuje niedopatrzenie, błąd w rozliczeniu lub przegapienie terminu zapłaty podatku? Wtedy naliczane mogą być odsetki, za sprawą których jego kwota rośnie. Bez wątpienia ten, kto może, chciałby tego uniknąć, a może każdy – również osoby, dla których przepisy podatkowe pozostają niejasne, nieczytelne i skomplikowane. Dzięki profesjonalnemu wsparciu, którego udzieli ekspert w zakresie podatków, można poznać też zasady wnioskowania o ograniczenie lub uwolnienie się w całości od obowiązku zapłaty konkretnego świadczenia. Już dziś poznaj świat podatków, wybierz doświadczonego doradcą i skorzystaj na tym!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *