Popularne

Artykuł

Sprzęt

Lustrzanka Canon a twórcza fotografia portretowa

Lustrzanka Canon a twórcza fotografia portretowa

Fotografia portretowa nie jest łatwa i wymaga nie tylko stosowania odpowiednich lustrzanek cyfrowych, ale i obiektywów, a także lamp błyskowych, dzięki którym można wykonywać zdjęcia portretowe w różnych warunkach. Istotne znaczenie mają dobre parametry lustrzanki takiej jak Canon, ale i umiejętności fotografa. Warto dowiedzieć się na ten temat więcej.

Jaka lustrzanka Canon pomoże Ci wykonywać lepsze zdjęcia portretowe?

To jaka lustrzanka Canon będzie odpowiednia zależy od Twoich wymagań, ale i umiejętności fotografowania. Znajdziesz aparaty, które są przeznaczone dla początkujących fotografów-portrecistów, jak i zaawansowanych w sztuce fotografowania. Dla początkujących dobrym wyborem może być lustrzanka Canon EOS 2000D. Podgląd kadru w trybie Live View ułatwia Ci wykonanie perfekcyjnego zdjęcia. Dzięki matrycy przekraczającej 24 Mpix możesz wykonywać zdjęcia z efektem bokeh, czyli rozmytym tłem. W ten sposób możesz lepiej wyeksponować portretowaną osobę czy zwierzę. Lustrzanka Canon 5D Mark IV to z kolei dobry wybór dla profesjonalistów. Posiada imponującą matrycę CMOS o rozdzielczości 30,4 Mpix. Procesor obrazu i zakres czułości od 100 do 32000 ISO zapewniają odpowiedni efekt fotografowania w różnych warunkach oświetleniowych. Ta Canon lustrzanka może być doposażona w obiektyw przeznaczony do zdjęć portretowych, dzięki któremu wydobędzie się jeszcze więcej szczegółów twarzy. Jeżeli szukacie odpowiednich lustrzanek do zdjęć portretowych, to znajdziecie je w ofercie na stronie: https://notopstryk.pl/pl/c/Lustrzanki-Canon/607.

Canon aparaty lustrzanki zapewnią Ci odpowiedni efekt twórczej fotografii portretowej z obiektywami Canon

Aby robić profesjonalne zdjęcia portretowe, Canon lustrzanka powinna być doposażona w odpowiedni obiektyw. Canon aparaty lustrzanki można doposażyć w obiektyw stałoogniskowy EF 50mm f/1.2L USM. Jasna przesłona sprawdza się do portretów obejmujących połowę sylwetki. Aparaty lustrzanki Canon możecie doposażyć także w obiektyw EF 85 mm f/1.4L IS USM, który świetnie oddziela obiekt od tła. Nadaje się doskonale do  portretów obejmujących głowę i ramiona. Jeżeli chcecie wykonywać zdjęcia z efektem bokeh, to wybierzcie do aparatu lustrzanki Canon makroobiektyw tej samej marki EF 100 mm f/2.8L Macro IS USM. Wszystkie te obiektywy sprawdzą się, choćby do aparatu lustrzanki Canon 5D Mark IV.  Jeżeli chcecie rejestrować niepozowane wyrazy twarzy, to musicie postawić na doposażenie aparatów lustrzanek Canon w obiektywy zmiennoogniskowe. Oczywiście istotne znaczenie ma także warsztat. Należy robić zdjęcia pod różnym kątem, ważne jest umiejętne korzystanie ze światła dziennego czy studyjnego. Należy zadbać o swobodę osoby fotografowanej i znaleźć odpowiednie miejsce na sesję portretową. Twórcza fotografia portretowa wymaga ciągłego szkolenia swoich umiejętności, eksperymentowania i wyczucia.

Artykuł gościnny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *