Popularne

Artykuł

Oprogramowanie

Jak szybko i wygodnie zakupić legalne oprogramowanie? Klucze Windows 7

Jak szybko i wygodnie zakupić legalne oprogramowanie? Klucze Windows 7

Czasy, kiedy zdecydowana większość prywatnych użytkowników komputerów w Polsce posiadała na domowym sprzęcie nielegalne oprogramowanie, mamy na szczęście już za sobą. Zjawisko to zmniejsza się z roku na rok, choć pirackie wersje programów nie zniknęły na dobre. Obejście konieczności zapłacenia za oprogramowanie powoli zaczyna nieść ze sobą za mało korzyści w porównaniu do konsekwencji, które mogą spotkać użytkownika łamiącego prawo. Zamiast ściągać „na lewo”, o wiele praktyczniej jest zakupić licencję na program. Świetnym rozwiązaniem są np. klucze Windows 7 w postaci kodu, dzięki któremu możemy uzyskać szybki dostęp do legalnego oprogramowania.  

Klucze Windows 7 – na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeśli przykładowo interesują nas klucze Windows 7, warto na wstępie zorientować się, czy dostawca, od którego kupujemy produkt, działa legalnie na rynku. Koniecznie upewnijmy się, że do zakupu zostanie dołączona Faktura VAT. Jeśli pojawi się z tym problem, może to być dla nas sygnałem alarmowym, że jednak kupowane przez nas oprogramowanie może pochodzić z nielegalnego źródła. Możemy również dodatkowo poprosić o przesłanie specjalnego oświadczenia, które potwierdza legalność zakupionego oprogramowania. Niemniej jednak najważniejszym dokumentem, który powinniśmy schować w bezpiecznym miejscu, jest właśnie faktura VAT. To ona poświadcza przeniesienie praw własności produktu. Dużym zainteresowaniem cieszą się produkty Microsoftu, w tym pakiet oprogramowania biurowego Office oraz system operacyjny Windows. Kupując takie klucze do programu, otrzymujemy produkty bezterminowe, czyli wieczyste. Raczej nie ma możliwości zakupu ich wersji abonamentowych.

Aktywacja i instalacja – klucze Windows 7

Jak dokładnie wyglądają takie klucze i co należy z nimi zrobić? Jest to nic innego, jak unikatowy klucz aktywacyjny, czyli ciąg znaków. Otrzymujemy go na naszą skrzynkę mailową wraz z instrukcją. By pobrać taki kod, np. klucze Windows 7, musimy wejść w przesłany link, który przekieruje nas na stronę do pobierania oprogramowania. Potem wystarczy już postępować zgodnie z pojawiającymi się na ekranie komendami przeprowadzającymi nas przez proces instalacyjny. Cała procedura nie jest skomplikowana i może być dużym ułatwieniem dla użytkowników, którzy preferują zakupy przez Internet, a jednocześnie nie chcą czekać kilku dni na kuriera z przesyłką. Taka forma zakupu oprogramowania może zostać zrealizowana w bardzo szybkim czasie. Jeśli płatności dokonamy blikiem, kartą lub szybkim przelewem, kod aktywacyjny otrzymamy nawet w kilka sekund.

Zakupując klucze Windows 7 bądź innej wersji z rodziny Microsoftu możemy zarówno aktywować zainstalowanego już Windowsa, jak i wykonać całkowitą instalację od początku na komputerze nieposiadającym systemu operacyjnego. Do tego potrzebny nam będzie dysk przenośny jak pendrive lub płyta CD. Klucz, który otrzymamy, składa się z 25-ciu znaków alfanumerycznych, pojawiają się w nim zatem zarówno litery, jak i cyfry. Podany kod wpisujmy uważnie i sprawdźmy dokładnie, czy nie pomyliliśmy liczb – lepiej uniknąć niepotrzebnego stresu. Tego typu klucze przeznaczone są dla wersji 32 i 64 bitowych. To bardzo wygodne rozwiązanie zważywszy na fakt, że takich zakupów możemy dokonywać przez całą dobę, bez konieczności udawania się do sklepu stacjonarnego.

Klucze Windows 7 wyłącznie z legalnego źródła

Dlaczego tak ważny powinien być dla nas zakup oprogramowania z legalnego źródła? Wiąże się to z konkretnymi konsekwencjami prawnymi. Nabywając pirackie programy, dopuszczamy się przestępstwa, określanego mianem piractwa komputerowego. Przepisy te są regulowane przez Kodeks karny i ustawę o prawie autorskim. Za nabycie nielegalnego oprogramowania może nam grozić nawet do 5 lat więzienia! Stąd tak ważne by, kupując przykładowo klucze Windows 7, mieć stuprocentową pewność, że produkt pochodzi z legalnego źródła. W takich przypadkach nie można bronić się niewiedzą. To po naszej stronie stoi odpowiedzialność za dokładne sprawdzenie, czy sprzedawca posiada odpowiednie licencje i oferuje nam towar zgodnie z obowiązującym prawem. W przeciwnym razie mogą nas spotkać nieprzyjemne konsekwencje.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *