Popularne

Artykuł

IT

Projektowanie 3d – ważny etap produkcyjny

Projektowanie 3d – ważny etap produkcyjny

Druk 3d nierozerwalnie wiąże się z wieloma innymi technologiami, ale również z niezbędną do jego wykonywania wiedzą. O ile oczywiście istnieją pewne szablony działania czy też gotowe projekty, w przypadku gdy potrzebujemy wykonać coś naprawdę solidnego i sprawdzonego, nie powinniśmy uciekać się do szablonów, a trzymać pieczę nad każdym etapem prac, tak by wykonana część, element lub przedmiot były na najwyższym światowym poziomie. Potrzebujemy zatem solidnych urządzeń drukujących, odpowiedniego zespołu ludzi, w tym również projektanta, który będzie w stanie wykonać dla nas zadowalający projekt.

Projektowanie 3d w specjalistycznej firmie

Zdecydowanie jeżeli mamy do wykonania duży projekt i chcemy, by przedmioty zostały wyprodukowane zgodnie z należytą starannością potrzeba nam czegoś więcej, aniżeli jedynie odpowiednich drukarek 3d. Potrzebujemy również, by urządzenia otrzymały najlepsze możliwe instrukcje w postaci projektu 3d. W tym celu powinniśmy skorzystać z pomocy przy projektowaniu naszego produktu. https://cubicinch.pl/uslugi/projektowanie-3d/ zajmą się tym specjaliści z wieloletnim stażem na rynku i olbrzymim doświadczeniu przy projektach o różnym stopniu skomplikowania. To właśnie takim fachowcom warto powierzyć tak newralgiczny etap produkcji, jakim jest projektowanie trójwymiarowe.

Inne sposoby projektowania – skanowanie 3d

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozpoczęcie procesu produkcji od posiadanej już części byłoby w sferze marzeń. Dziś dzięki projektowaniu 3d jest to całkowicie możliwe. Można je nazwać w pewien sposób klonowaniem przedmiotów. Nie potrzebujemy szerokiej dokumentacji technicznej, ani skomplikowanego projektu. Wystarczy przedmiot, który chcemy odtworzyć i wyprodukować. Po umieszczeniu w urządzeniu zostaje on zeskanowany, dzięki czemu uzyskujemy jego trójwymiarowy obraz.

Skan produktu, projekt, odtworzenie

W chwili gdy wykonamy skan naszego produktu rozpoczynamy proces jego projektowania. Projektowanie wsteczne polega na tym, że tworzymy mapę do już istniejącej rzeczy. Większość działań odbywa się automatycznie, ale musimy również ingerować w całość procesu, by dopilnować najmniejszych szczegółów. W znacznie szybszy sposób niż projektując od zera, otrzymujemy gotowy wzór, który możemy ponownie przekazać drukarce 3d, a ta następnie wykona dla nas daną rzecz ze wskazanego materiału.

Pamiętajmy, że w procesie produkcyjnym maszyny są istotne, ale często jeszcze istotniejszy jest czynnik ludzki – wykonanie projektu czy obsługa pracy to równie ważne kwestie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *