Popularne

Artykuł

Sprzęt

Jaki dron dla dziecka kupić?

Jaki dron dla dziecka kupić?

Popularność jaką zdobyły drony w ostatnich latach sprawiła, że pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się ich sprzedażą, a na rynku funkcjonuje wiele zróżnicowanych urządzeń. Wśród nich dostępne są zarówno wysoce zaawanasowane urządzenia do profesjonalnego zastosowania jak i nieduże drony dla początkujących. W związku z tym, że dość często można się spotkać z pytaniem jaki dron dla dziecka kupić poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi w tym temacie.

Dron dla dziecka – czy dziecko może latać?

Na początek należy odpowiedzieć na pierwsze pytanie, a mianowicie czy dziecko może latać dronami. Z jednej strony musimy wziąć pod uwagę obowiązujące przepisy, z drugiej zdrowy rozsądek, którym powinni kierować się rodzice. To oni najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą czy jest ono gotowe do tego, by wziąć do ręki pilot sterowania dronem. Nawet te małe, lekkie drony mogą wyrządzić krzywdę, dlatego dziecko musi być gotowe do tego, by brać do ręki dron i nim latać.

Wracając zaś do przepisów prawa można mówić o konkretnej odpowiedzi na pytanie czy dziecko może latać dronem. W przypadku małoletnich poniżej 14 roku życia mogą latać dronami, które w rozumieniu dyrektywy europejskiej są zabawkami. Jednocześnie istnieje zastrzeżenie, że dron nie posiada kamery albo aparatu. Jeśli taki moduł występuje można korzystać z dronu tylko pod nadzorem osoby dorosłej.

Jaki dron dla dziecka wybrać?

Wiedząc już jakie są uwarunkowania prawne jeśli chodzi o korzystanie z dronu można przejść do odpowiedzi na pytanie o to jaki dron dla dziecka wybrać. Gdy w grę wchodzą dzieci inwestowanie w wielki dron nie ma większego sensu. Wystarczy kwota około 300 złotych, by kupić dron do początkowej nauki dla dziecka. Gdy idea latania się spodoba będzie można myśleć o większym urządzeniu.

Najważniejsze kwestie przy wyborze dronu dla dziecka

Kupując dron dla dziecka, np. tutaj: https://www.oleole.pl/drony,dla-dzieci!1.bhtml. warto postawić na proste urządzenia bez dodatkowych funkcji. Z jednej strony nie wiadomo czy dziecku zabawa dronem przypadnie do gustu, z drugiej strony początki mogą być trudne i zanim dziecko dobrze nauczy się obsługiwać dron, ten przy lądowaniu może uderzyć o ziemie, dlatego nie jednokrotnie może dojść do uszkodzeń.

Warto wybierając dron dla dziecka decydować sie na niewielkie i lekkie urządzenia, tak by dziecko bez problemu mogło go przenosić i obsługiwać. Dodatkowo dobrze będzie jeśli dron otrzyma osłony na śmigła, ponieważ ewentualna kolizja z dronem jest bardzo niebezpieczna. Istnieją także urządzenia, które pracują w dwóch trybach pracy. Wtedy jeden przeznaczony jest do nauki latania, drugi zaś będzie przeznaczony dla zaawansowanego użytkownika. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu dziecko ma czas, by opanować obsługę urządzenia.

Wybierając sprzęt dla dziecka warto więc zwrócić uwagę na jego podstawowe funkcje, budowę i elementy poprawiające bezpieczeństwo. Najważniejsze zaś będzie wybór takiego urządzenia, z którym dziecko swobodnie będzie mogło uczyć się latania bez obaw o ewentualne przypadkowe uszkodzenie sprzętu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *