Popularność jaką zdobyły drony w ostatnich latach sprawiła, że pojawia się coraz więcej firm, które zajmują się ich sprzedażą, a na rynku funkcjonuje wiele zróżnicowanych urządzeń. Wśród nich dostępne są zarówno wysoce zaawanasowane urządzenia do profesjonalnego zastosowania jak i nieduże drony dla początkujących. W związku z tym, że dość często można się spotkać z pytaniem jaki dron dla dziecka kupić poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi w tym temacie.
Spis treści
Dron dla dziecka – czy dziecko może latać?
Na początek należy odpowiedzieć na pierwsze pytanie, a mianowicie czy dziecko może latać dronami. Z jednej strony musimy wziąć pod uwagę obowiązujące przepisy, z drugiej zdrowy rozsądek, którym powinni kierować się rodzice. To oni najlepiej znają swoje dziecko i wiedzą czy jest ono gotowe do tego, by wziąć do ręki pilot sterowania dronem. Nawet te małe, lekkie drony mogą wyrządzić krzywdę, dlatego dziecko musi być gotowe do tego, by brać do ręki dron i nim latać.
Wracając zaś do przepisów prawa można mówić o konkretnej odpowiedzi na pytanie czy dziecko może latać dronem. W przypadku małoletnich poniżej 14 roku życia mogą latać dronami, które w rozumieniu dyrektywy europejskiej są zabawkami. Jednocześnie istnieje zastrzeżenie, że dron nie posiada kamery albo aparatu. Jeśli taki moduł występuje można korzystać z dronu tylko pod nadzorem osoby dorosłej.
Jaki dron dla dziecka wybrać?
Wiedząc już jakie są uwarunkowania prawne jeśli chodzi o korzystanie z dronu można przejść do odpowiedzi na pytanie o to jaki dron dla dziecka wybrać. Gdy w grę wchodzą dzieci inwestowanie w wielki dron nie ma większego sensu. Wystarczy kwota około 300 złotych, by kupić dron do początkowej nauki dla dziecka. Gdy idea latania się spodoba będzie można myśleć o większym urządzeniu.
Najważniejsze kwestie przy wyborze dronu dla dziecka
Kupując dron dla dziecka, np. tutaj: https://www.oleole.pl/drony,dla-dzieci!1.bhtml. warto postawić na proste urządzenia bez dodatkowych funkcji. Z jednej strony nie wiadomo czy dziecku zabawa dronem przypadnie do gustu, z drugiej strony początki mogą być trudne i zanim dziecko dobrze nauczy się obsługiwać dron, ten przy lądowaniu może uderzyć o ziemie, dlatego nie jednokrotnie może dojść do uszkodzeń.
Warto wybierając dron dla dziecka decydować sie na niewielkie i lekkie urządzenia, tak by dziecko bez problemu mogło go przenosić i obsługiwać. Dodatkowo dobrze będzie jeśli dron otrzyma osłony na śmigła, ponieważ ewentualna kolizja z dronem jest bardzo niebezpieczna. Istnieją także urządzenia, które pracują w dwóch trybach pracy. Wtedy jeden przeznaczony jest do nauki latania, drugi zaś będzie przeznaczony dla zaawansowanego użytkownika. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu dziecko ma czas, by opanować obsługę urządzenia.
Wybierając sprzęt dla dziecka warto więc zwrócić uwagę na jego podstawowe funkcje, budowę i elementy poprawiające bezpieczeństwo. Najważniejsze zaś będzie wybór takiego urządzenia, z którym dziecko swobodnie będzie mogło uczyć się latania bez obaw o ewentualne przypadkowe uszkodzenie sprzętu.
Podobne artykuły
Today's pick
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Biuro coworkingowe – jak szukać odpowiedniego?
Wynajem określonej przestrzeni służącej do pracy od kilku lat cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Możliwość wykonywania obowiązków służbowych w obecności…
Najważniejsze zalety outsourcingu informatycznego
O usługach informatycznych mówi się w dwóch kontekstach: mając na myśli albo bieżące utrzymanie sprawności oprogramowania, sieci i sprzętu, albo…
Dostawa wody do biura – bezpłatnie na terenie Polski
Woda mineralna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Minerały, które znajdują się w wodzie dodają energii…
Jak archiwizacja dokumentów może pomóc Twojej firmie
Wiele firm archiwizację akt traktuje bardzo po macoszemu i wykonuje ją mocno niedbale. Prawda jest jednak taka, że dobra archiwizacja…
Kiedy dojdzie mój przelew? Sesje przychodzące w polskich bankach
Wykonanie przelewu nie oznacza jego natychmiastowego dotarcia do odbiorcy. Sprawdź, jak długo trzeba oczekiwać na realizację przelewu. Spis treściSesje rozrachunkowe…
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…
Wystawianie faktur z magazynem
Wystawienie faktury to obowiązek przedsiębiorcy. Jeśli jednak nie do końca znasz się na księgowości lub chcesz ułatwić pracę sobie i…
Jakie problemy rozwiązuje faktoring?
Jeszcze kilkanaście lat temu z faktoringu korzystały wyłącznie duże podmioty gospodarcze. Dziś to rozwiązanie jest dostępne również dla małych firm…