Sam zakup telefonu wiąże się już z koniecznością poniesienia niemałego wydatku. Jeżeli mielibyśmy doliczyć do tego ubezpieczenie, to może się okazać, że musimy przeznaczyć niemałą sumę pieniędzy na możliwość posiadania nowego smartfona. Ale czy dodatkowa ochrona to rzeczywiście potrzebny wydatek? Czy ubezpieczenie ekranu telefonu wchodzące w zakres usługi jest nam potrzebne?
Spis treści
W jaki sposób możemy uszkodzić ekran?
O uszkodzenie ekranu naprawdę nie jest trudno. To jeden z elementów telefonu, który szczególnie bywa dla nas problematyczny. Wystarczy, że smartfon wysunie nam się z ręki bądź kieszeni, a my nie zdążymy go złapać. Podobnie ma się to w przypadku przypadkowego zalania. Czasami ekran zostaje uszkodzony nie z naszej winy, natomiast użytkowanie telefonu przestaje być w takiej sytuacji komfortowe. Jak widać, warto jednak rozważyć ubezpieczenie telefonu, a już zwłaszcza jeżeli decydujemy się na nowoczesne urządzenie, które wcale nie jest tanie.
Czy ubezpieczenie ekranu telefonu to duży wydatek?
Są osoby, które twierdzą, że ubezpieczenie wyświetlacza jest zbyt kosztowne. Nie ma co się temu dziwić, skoro zawsze jest to dodatkowy wydatek, który ponosimy pomimo zakupu samego urządzenia. Warto jednak zastanowić się, w jakich przypadkach taka ochrona może być dla nas korzystna. Biorąc pod uwagę czas, jaki musimy poświęcić na znalezienie serwisu, przekazanie do niego smartfona (często osobiście) i poniesienie jeszcze kosztów naprawy, okazuje się, że znacznie lepszym rozwiązaniem będzie opłacenie dodatkowej ochrony już na samym początku.
Jeżeli weźmiemy pod uwagę powyższe czynniki, okaże się, że koszt usługi wcale nie jest taki wysoki. Pamiętajmy też o tym, że jeżeli nie wybierzemy najnowszego modelu, to cena będzie nieco niższa. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej szczegółowemu cennikowi. Co wchodzi w zakres ubezpieczenia telefonu?
Czy warto inwestować w ubezpieczenie ekranu telefonu?
W zakres ubezpieczenia telefonu najczęściej wchodzi również ubezpieczenie wyświetlacza. Czy jest to usługa, w którą warto zainwestować? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć samodzielnie. Warto jednak pamiętać o tym, że nawet jeżeli często wymieniamy urządzenia na nowe, to wciąż możemy czuć się lepiej, wiedząc, że w razie czego znalezienie serwisu nie będzie na naszej głowie. Ponadto niekoniecznie musimy wykupić ochronę na dwa lata. Równie dobrze możemy wybrać umowę na dwanaście miesięcy.
Przed podpisaniem dokumentów powinniśmy jednak sprawdzić dokładne warunki ochrony. Upewnijmy się, czy rzeczywiście ubezpieczenie wyświetlacza (czy całego sprzętu) obejmuje te sytuacje, które zdarzają się najczęściej. Zwróćmy uwagę, czy w zakres wchodzi także kradzież smartfona, czy też została ona wyłączona. To bardzo ważne, ponieważ wielu użytkowników myśli, że tego rodzaju umowy obejmują dosłownie wszystkie uszkodzenia mechaniczne czy przykre zdarzenia. Jeżeli by tak było, to cena takiej usługi mogłaby okazać się nawet nieopłacalna. Dlatego zostały opracowane rozwiązania co do ubezpieczenia telefonu, które będą komfortowe dla obu stron, jednak wiążą się one z pewnymi kompromisami.
*Nie wszystkie przypadkowe uszkodzenia są objęte ubezpieczeniem. Zakres ubezpieczenia jest zawarty jest w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Samsung Care+, a wyłączenia ochrony ubezpieczeniowej opisano w ich sekcji 6.
Sprawdź informacje dotyczące pośrednika ubezpieczeniowego: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_dotyczace_posrednika_ubezpieczeniowego.pdf
Sprawdź informacje o produkcie ubezpieczeniowym: https://images.samsung.com/is/content/samsung/assets/pl/regulaminy/Informacje_o_produkcie_ubezpieczeniowym.pdf
Niniejsza informacja ma charakter marketingowy.
Podobne artykuły
Jak skutecznie zarządzać relacjami z klientem dzięki systemowi CRM GoNet?
Każda firma potrzebuje klientów, ponieważ to właśnie oni decydują o rentowności przedsiębiorstwa. Świadomość regularnego zysku pozwala planować kolejne działania biznesowe….
Leasingowanie samochodu – korzyści i możliwości
Marzysz o nowym samochodzie marki SEAT lub CUPRA, ale nie jesteś pewien, jak go sfinansować? Leasingowanie samochodu to elastyczne rozwiązanie,…
Innowacyjne podejście do finansowania samochodów Volkswagen
Czy marzysz o posiadaniu nowego samochodu marki Volkswagen? Dzięki innowacyjnemu podejściu finansowemu jakim jest EasyDrive, spełnienie Twoich motoryzacyjnych marzeń staje…
Kluczowe cechy Magento B2B dla przedsiębiorstw
Magento B2B jest platformą e-commerce stworzoną specjalnie dla firm, które zajmują się handlem typu Business-to-Business (B2B). Dzięki zaawansowanym funkcjom, Magento…
Kto powinien zainwestować w urządzenia do nacinania kartonu?
Nacinanie kartonu to powszechna czynność w wielu przedsiębiorstwach, które zajmują się pakowaniem, wysyłką i magazynowaniem produktów. Tradycyjne metody ręcznego nacinania…
Gdzie najtańszy abonament bez telefonu?
Korzystanie z usług telefonicznych w ramach abonamentu jest nie tylko wygodne, ale również opłacalne. Na co zatem zwrócić uwagę przy…
Mobilne kasy fiskalne – kiedy warto zainwestować w taki sprzęt?
Każdy przedsiębiorca, który prowadzi sprzedaż towarów bądź usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej i osiąga z realizacji takiego biznesu obroty…
Kiedy dojdzie mój przelew? Sesje przychodzące w polskich bankach
Wykonanie przelewu nie oznacza jego natychmiastowego dotarcia do odbiorcy. Sprawdź, jak długo trzeba oczekiwać na realizację przelewu. Spis treściSesje rozrachunkowe…
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…