Popularne

Artykuł

IT

Pracuj jako rekruter IT: zobacz, dlaczego warto

Pracuj jako rekruter IT: zobacz, dlaczego warto

Lubisz pracować z ludźmi, masz też podstawową wiedzę z zakresu IT? Jeżeli szukasz perspektywicznego zawodu lub chcesz się przebranżowić, rozważ pracę jako rekruter IT. Jakie wyzwania czekają na osoby zatrudnione na tym stanowisku? Poznaj zalety pracy w tej branży.

Czy wiesz, czym zajmuje się rekruter IT?

Wielu osobom praca rekrutera kojarzy się głównie z przeglądaniem dokumentów aplikacyjnych i przeprowadzaniem rozmów z kandydatami. To słuszne spostrzeżenie, chociaż nie w przypadku rekrutera pracującego dla branży technologicznej.

Zbyt mała liczba specjalistów na rynku powoduje, że rekruterzy IT nie mogą ograniczać się do publikacji ogłoszeń na portalach pracy czy w mediach społecznościowych – często muszą odznaczać się inicjatywą. Stąd też tak istotne są umiejętności miękkie i budowa sieci kontaktów. Rekruter IT musi umieć dotrzeć do specjalistów IT. Gdy mu się to uda, pozostaje jeszcze sprzedaż oferty, czyli zrekrutowanie specjalisty do zespołu.

Poznaj zalety

Rekruterzy IT nie narzekają na brak pracy, bo branża technologiczna dynamicznie się rozwija. To sprawia, że występuje wysokie zapotrzebowanie nie tylko na specjalistów IT, ale też osoby rekrutujące ich do pracy. Łatwość rozpoczęcia kariery w HR i stabilne zatrudnienie nie są jednak jedynymi zaletami pracy na tym stanowisku.

Korzyści, z jakimi wiąże się praca w charakterze rekrutera IT:

  • możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu technologii – praca jako rekruter IT wymaga samorozwoju i poznawania nowych rozwiązań czy języków programowania; jest to niezbędne podczas codziennego kontaktu ze specjalistami IT,
  • brak monotonnych zajęć – mimo że celem rekrutacji jest pozyskanie specjalistów, to każda z nich przebiega inaczej,
  • atrakcyjne wynagrodzenie – chociaż jego wysokość jest uzależniona od doświadczenia i skuteczności, to rekruterzy IT mogą liczyć na pozapłacowe benefity, np. prywatne ubezpieczenie zdrowotne,
  • duże możliwości rozwoju – pracując zarówno w działach HR, jak i agencjach zatrudnienia, rekruterzy IT mogą liczyć na awans,
  • liczne udogodnienia – wymienić wystarczy możliwość pracy zdalnej, a także elastyczne godziny pracy.

Jak zostać rekruterem IT?

Chcesz pracować jako rekruter IT? Zasadniczo masz kilka możliwości. Jeżeli posiadasz dyplom uczelni wyższej, możesz skończyć studia podyplomowe z zakresu HR, które są ukierunkowane na rozwój umiejętności. To doskonały sposób, aby przygotować się do pracy w charakterze rekrutera IT. Dzięki ukończeniu studiów podyplomowych łatwiej jest też o zdobycie pierwszej pracy.

Studia nie są jedynym sposobem, aby rozpocząć pracę jako rekruter IT.  Inną możliwością jest skorzystanie z kursów prowadzonych przez ekspertów – osoby mające doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji dla firm z branży IT. Tutaj możesz przeczytać więcej o tym, jak zostać rekruterem: prodataconsult.pl/blog_insights/blog-jak-zostac-rekruterem-it/.

Bez względu na to, którą ścieżkę wybierzesz, aby nabyć praktyczne umiejętności i zacząć pracę jako rekruter IT, musisz pamiętać o konieczności samorozwoju. Praca w HR wymaga nieustannego rozwijania swoich kompetencji – we własnym zakresie lub dzięki uczestnictwu w kursach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *