Lubisz pracować z ludźmi, masz też podstawową wiedzę z zakresu IT? Jeżeli szukasz perspektywicznego zawodu lub chcesz się przebranżowić, rozważ pracę jako rekruter IT. Jakie wyzwania czekają na osoby zatrudnione na tym stanowisku? Poznaj zalety pracy w tej branży.
Czy wiesz, czym zajmuje się rekruter IT?
Wielu osobom praca rekrutera kojarzy się głównie z przeglądaniem dokumentów aplikacyjnych i przeprowadzaniem rozmów z kandydatami. To słuszne spostrzeżenie, chociaż nie w przypadku rekrutera pracującego dla branży technologicznej.
Zbyt mała liczba specjalistów na rynku powoduje, że rekruterzy IT nie mogą ograniczać się do publikacji ogłoszeń na portalach pracy czy w mediach społecznościowych – często muszą odznaczać się inicjatywą. Stąd też tak istotne są umiejętności miękkie i budowa sieci kontaktów. Rekruter IT musi umieć dotrzeć do specjalistów IT. Gdy mu się to uda, pozostaje jeszcze sprzedaż oferty, czyli zrekrutowanie specjalisty do zespołu.
Poznaj zalety
Rekruterzy IT nie narzekają na brak pracy, bo branża technologiczna dynamicznie się rozwija. To sprawia, że występuje wysokie zapotrzebowanie nie tylko na specjalistów IT, ale też osoby rekrutujące ich do pracy. Łatwość rozpoczęcia kariery w HR i stabilne zatrudnienie nie są jednak jedynymi zaletami pracy na tym stanowisku.
Korzyści, z jakimi wiąże się praca w charakterze rekrutera IT:
- możliwość pogłębiania wiedzy z zakresu technologii – praca jako rekruter IT wymaga samorozwoju i poznawania nowych rozwiązań czy języków programowania; jest to niezbędne podczas codziennego kontaktu ze specjalistami IT,
- brak monotonnych zajęć – mimo że celem rekrutacji jest pozyskanie specjalistów, to każda z nich przebiega inaczej,
- atrakcyjne wynagrodzenie – chociaż jego wysokość jest uzależniona od doświadczenia i skuteczności, to rekruterzy IT mogą liczyć na pozapłacowe benefity, np. prywatne ubezpieczenie zdrowotne,
- duże możliwości rozwoju – pracując zarówno w działach HR, jak i agencjach zatrudnienia, rekruterzy IT mogą liczyć na awans,
- liczne udogodnienia – wymienić wystarczy możliwość pracy zdalnej, a także elastyczne godziny pracy.
Jak zostać rekruterem IT?
Chcesz pracować jako rekruter IT? Zasadniczo masz kilka możliwości. Jeżeli posiadasz dyplom uczelni wyższej, możesz skończyć studia podyplomowe z zakresu HR, które są ukierunkowane na rozwój umiejętności. To doskonały sposób, aby przygotować się do pracy w charakterze rekrutera IT. Dzięki ukończeniu studiów podyplomowych łatwiej jest też o zdobycie pierwszej pracy.
Studia nie są jedynym sposobem, aby rozpocząć pracę jako rekruter IT. Inną możliwością jest skorzystanie z kursów prowadzonych przez ekspertów – osoby mające doświadczenie w prowadzeniu rekrutacji dla firm z branży IT. Tutaj możesz przeczytać więcej o tym, jak zostać rekruterem: prodataconsult.pl/blog_insights/blog-jak-zostac-rekruterem-it/.
Bez względu na to, którą ścieżkę wybierzesz, aby nabyć praktyczne umiejętności i zacząć pracę jako rekruter IT, musisz pamiętać o konieczności samorozwoju. Praca w HR wymaga nieustannego rozwijania swoich kompetencji – we własnym zakresie lub dzięki uczestnictwu w kursach.
Podobne artykuły
Today's pick
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Biuro coworkingowe – jak szukać odpowiedniego?
Wynajem określonej przestrzeni służącej do pracy od kilku lat cieszy się ciągle rosnącą popularnością. Możliwość wykonywania obowiązków służbowych w obecności…
Najważniejsze zalety outsourcingu informatycznego
O usługach informatycznych mówi się w dwóch kontekstach: mając na myśli albo bieżące utrzymanie sprawności oprogramowania, sieci i sprzętu, albo…
Dostawa wody do biura – bezpłatnie na terenie Polski
Woda mineralna jest bardzo korzystna dla zdrowia. Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie. Minerały, które znajdują się w wodzie dodają energii…
Jak archiwizacja dokumentów może pomóc Twojej firmie
Wiele firm archiwizację akt traktuje bardzo po macoszemu i wykonuje ją mocno niedbale. Prawda jest jednak taka, że dobra archiwizacja…
Kiedy dojdzie mój przelew? Sesje przychodzące w polskich bankach
Wykonanie przelewu nie oznacza jego natychmiastowego dotarcia do odbiorcy. Sprawdź, jak długo trzeba oczekiwać na realizację przelewu. Spis treściSesje rozrachunkowe…
Czym jest wash trading na giełdach kryptowalutowych i jak go rozpoznać?
Kryptowaluty dostępne są dla użytkowników stosunkowo krótki czas, a zasady ich obrotu często nie są wystarczająco uregulowane. Właśnie przez to…
Laptop w leasing czy na raty? Podpowiadamy
Laptop to podstawowe narzędzie pracy biurowej. Można kupić go za gotówkę, lecz lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania…
Wystawianie faktur z magazynem
Wystawienie faktury to obowiązek przedsiębiorcy. Jeśli jednak nie do końca znasz się na księgowości lub chcesz ułatwić pracę sobie i…
Jakie problemy rozwiązuje faktoring?
Jeszcze kilkanaście lat temu z faktoringu korzystały wyłącznie duże podmioty gospodarcze. Dziś to rozwiązanie jest dostępne również dla małych firm…