Popularne

Artykuł

Zdrowie

Czy soczewki kontaktowe są naprawdę wygodne?

Czy soczewki kontaktowe są naprawdę wygodne?

Moment rozstania się z okularami to dla wielu osób wielka ulga i komfort. Kończą się problemy ze spadaniem z nosa, z parowaniem, można założyć modne okulary przeciwsłoneczne, wygodniej będzie także w pracy i w czasie uprawiania sportów.  Jeżeli nie ma przeciwwskazań (a są niezwykle rzadko) każdy może nosić soczewki kontaktowe i jeżeli są właściwie dobrane i używane zgodnie z zasadami higieny w żadne sposób nie powodują podrażnień oka. Soczewki Biofinity to rodzaj soczewek przeznaczonych do miesięcznego użytkowania. Tego typu soczewki są najbardziej ekonomicznym wyborem, należy jednak pamiętać o ich codziennej pielęgnacji i higienie. Przed zakładaniem i zdejmowanie soczewek należy starannie umyć ręce, soczewki płukać i przechowywać w czystym pojemniku, w płynie rekomendowanym przez producenta. Należy rygorystycznie przestrzegać terminu wymiany i w żadnym wypadku nie nosić ich dłużej niż 30 dni.

Jak dobierać soczewki kontaktowe?

Nie wystarczy sama recepta na tradycyjne okulary. Należy dokonać badania wzroku – po pierwsze żeby sprawdzić czy nie mam  przeciwwskazań do użytkowania soczewek kontaktowych, po drugie parametry soczewek mogą się nieznacznie różnić od tych dla szkieł do okularów. Aby jak najlepiej zadbać o tak wrażliwy narząd jak oko warto postawić na najwyższą jakość – taką jak soczewki Biofinity. Ich producentem jest firma coopervision.pl, która od lat jest światowym liderem technologii stosowanych w soczewkach kontaktowych. Strona coopervisoin.pl pomaga zlokalizować najbliższy salon optyczny lub gabinet okulistyczny, gdzie można zbadać wzrok, nabyć soczewki i nauczyć się ich prawidłowego użytkowania. Klienci zarejestrowani na stronie coopervision.pl mogą być pewnie, że zaopatrzą się we właściwie dobrane soczewki najwyższej jakości, całkowicie bezpieczne dla oka.

Jakie są rodzaje soczewek Biofinity?

Wszystkie przeznaczone są do miesięcznej wymiany, jednak w zależności od potrzeb użytkowników firma coopervision oferuje kilka rodzajów. Najbardziej uniwersalne Biofinity Sphere przeznaczone są dla dalekowidzów i krótkowidzów. Soczewki Biofinity Toric korygują astygmatyzm. Soczewki Biofinity Energys są specjalnie dedykowane osobom spędzającym większość czasu przed ekranem komputera. Biofinity Multifocal przeznaczone są dla osób u których z wiekiem pojawia się tak zwana nadwzroczność, występują one również w wersji torycznej. Wszystkie soczewki Biofinity gwarantują pełny dostęp tlenu do oka i nie dopuszczają do jego wysuszenia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *